مقالات

معنی واژه تاندم و کاربرد آن در تجهیزات آشپزخانه

تاندم و کاربرد آن در تجهیزات آشپزخانه

تاندم چیست؟

تاندم در لغت به معنی پشت سر هم یا پیوستگی یک گروه است. در صنعت از این واژه برای مجموعه ایی از ماشین آلات به کار می رود که دارای حرکتی پیوسته هستند. به عبارت دیگر یکی پس از دیگری حرکت کرده و در آخر به یک سو یا هدفی مشخص هدایت خواهند شد.

به عنوان مثال در لوازم آشپزخانه به انواع سبد سوپر مارکت کابینت آشپزخانه درب بازشو و سطل زباله توکار درب باز شو (مانند سطل زباله مدل 840)، تاندم گفته می شود. زیرا این لوازم به وسیله ی یراق یا اهرم هایی مخصوص به درب کابینت متصل شده و همزمان با باز شدن درب به سمت جلو کشیده خواهند شد.

تاندم و کاربرد آن در تجهیزات آشپزخانه

همچنین در مدل هایی مانند کنج جادویی که دو بخش آن به یکدیگر متصل هستند و پشت سر هم خارج می شوند کالاهای تاندم می گویند. لوازمی که دارای ویژگی یاد شده هستند دسترسی آسانتری را برای کاربر فراهم می سازند.

تاندم و کاربرد آن در تجهیزات آشپزخانه

ریل تاندم باکس چه ویژگی هایی دارد؟

تاندم باکس نسل جدید ریل کشو و کابینت به شمار می رود که پس از ریل ساچمه ای به بازار عرضه شده است. این ریل ها که معمولا در قسمت کف بدنه ی کابینت یا کمد نصب می شوند، برای کلیه ی ابعاد کشو مناسب هستند. پس در رابطه با عمق کشو هیچ محدودیتی نخواهیم داشت. تحمل وزن بالا (برخی از مدل ها تا 50 کیلوگرم) یکی دیگر از مزایای این مدل از ریل است. به طوری که اگر در چیدمان کابینت آشپزخانه یک کشو بزرگ و عمیق برای قابلمه ها و ظروف سنگین در نظر گرفته اید ریل تاندم باکس بهترین گزینه خواهد بود. همچنین در کشو های دفاتر اداری یا کارگاهها نیز می توان یکی از مدل های این گروه را نصب کرد.

مورد بعدی تعبیه ی سیستم آرامبند در انواع ریل تاندم باکس است. به طوری که پمپ هایی در قسمت انتهایی این لوازم تعبیه شده که شدت بسته شدن ریل را کنترل می کنند. در کنار آن از سیستم ترمزدار نیز استفاده شده که چند سانت پیش از بسته شدن کامل کشو، درب کابینت یا سایر کالاهای ریلی سرعت آن ها را کاهش می دهد. این دو سیستم در کنار یکدیگر به ریل تاندم ویژگی ایمنی و بی صدا بودن را اضافه خواهند کرد.

تاندم و کاربرد آن در تجهیزات آشپزخانه

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.