فروشگاه اینترنتی دکویراق در راستای دستیابی به اهداف حرفه ای خود و کسب رضایت حداکثری مشتریان محترم این مجموعه، روش های ارسال مختلفی را برای سفارشات، در نظر گرفته است. بدین ترتیب هر یک از کاربران محترم این فروشگاه می‌توانند پس از ثبت سفارش، روش مورد نظر خود را با توجه به حجم و ارزش ریالی کالاهای خریداری شده، انتخاب و سفارش خود را در سراسر ایران به ساده ترین شکل ممکن دریافت نمایند.

انواع روش های ارسال

انواع روش های ارسال

1- باربری

به طور معمول برای ارسال کالاهای بزرگ و سنگین به شهرستان ها از باربری ها استفاده می‌شود. در این روش، مشتری می‌بایست هزینه سفارش خود را قبل از ارسال کالا تسویه نماید و خود شخصاً برای دریافت سفارش به دفتر نمایندگی باربری مربوطه در شهرستان مقصد مراجعه نماید. به عبارت دیگر کالایی که با باربری ارسال می‌شود، در درب منزل تحویل داده نمی‌شود و مسئولیت دریافت آن با شخص خریدار است.
شایان ذکر است هزینه ارسال در این روش بر عهده مشتری است که به صورت پس کرایه و توسط باربری مربوطه تعیین می‌گردد. همچنین گفتنی است در این روش ارسال، مشتری می‌بایست به هنگام دریافت سفارش به شکل ظاهری بسته بندی توجه نماید و جعبه محصول را سالم تحویل بگیرد و از دریافت کالاهای باز شده و آسیب دیده خودداری و مراتب را به دکویراق اطلاع دهد.

2- تیپاکس

این روش که برای ارسال کالاهای کم حجم و سبک استفاده می‌شود، هم در تهران و هم در شهرستان کاربرد دارد. مزیت استفاده از تیپاکس این است که در این روش، سفارش در درب منزل یا همان مقصد نهایی به خریدار تحویل می‌گردد و مشتری که قبل از ارسال، هزینه سفارش خود را تسویه کرده، ملزم به پرداخت هزینه تیپاکس است که به صورت پس کرایه از وی دریافت می‌گردد.
بر این اساس خریدار می‌بایست برای هر بسته سفارش خود که وزن آن تا 6 کیلوگرم است، 20 هزار تومان به مامور تیپاکس بپردازد. شایان ذکر است به ازای هر یک کیلوگرم اضافه بار در این روش و بعد مسافت مقصد، به کرایه تیپاکس اضافه می‌گردد. همچنین به مشتریان توصیه می‌گردد در این روش نیز پس از اطمینان از سلامت بسته بندی سفارش خود، نسبت به دریافت آن اقدام نمایند.

3- ارسال فوری

این روش ارسال، خود شامل دو شیوه است. یک، ارسال با اسنپ و دو، ارسال با پیک. بدین ترتیب اگر مشتری برای دریافت کالای خود تمایل به ارسال آن با اسنپ داشته باشد، می‌تواند پس از پرداخت کامل وجه سفارش و هماهنگی با واحد فروش، آدرس دکویراق را به عنوان مبدا در نرم افزار اسنپ خود وارد نموده و آدرس محل دریافت را نیز به عنوان مقصد تعیین نماید. در این صورت، بسته سفارشی مشتری به راننده خودرو تحویل داده می‌شود و مشتری می‌تواند پس از پرداخت کرایه، سفارش خود را از اسنپ دریافت نماید.

گفتنی است در سفارشاتی که طبق نظر مشتری با پیک ارسال می‌گردد، هزینه پیک بر عهده خریدار خواهد بود. البته این هزینه پس از تسویه وجه سفارش، با مشتری هماهنگ می‌شود و در صورت موافقت ایشان، کالا به ادرس خریدار ارسال می‌شود. شایان ذکر است مدت زمان دریافت کالا در این روش، کمتر از 5 ساعت کاری خواهد بود مگر اینکه سفارش بعد از ساعت 15 به ثبت رسیده باشد که در این صورت، کالای خریداری شده، روز بعد ارسال خواهد شد.